Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza na ferie w kolejowym wydaniu.

16.01.2018

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza od 16 stycznia do 23 lutego na ferie w kolejowym wydaniu. Będziemy realizować specjalnie przygotowane na ten czas, trwające półtorej godziny, zajęcia edukacyjno-warsztatowe, wzbogacone o dodatkowe atrakcje. Terminy są tak dopasowane, aby ferie mogli spędzić z nami uczniowie z województw mazowieckiego oraz łódzkiego.


W tym okresie, codziennie od wtorku do piątku, odbywać się będą różnorodne zajęcia o tematyce dotyczącej historii kolejnictwa, a także dziejów Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej. W ramach każdego ze spotkań zaaranżowana zostanie część dydaktyczna, wzbogacona o elementy gier i zabaw, wśród których wyróżnić należy kolejowe kolorowanki, rebusy, krzyżówki, a także budowanie zamków z klocków! Następnie przyjdzie czas na spacer po skansenie, w trakcie którego uczestnicy zapoznają się z największą kolekcją taboru wąskotorowego w Europie. Na finał zajęć, dla chętnych i w ramach dodatkowej atrakcji, przewidzieliśmy również możliwość rozpalenia ogniska.


Dla tych, którzy chcą spędzić z nami więcej czasu proponujemy dodatkowo specjalne czterogodzinne zajęcia pod nazwą Dzień w świecie wąskich torów. W ich trakcie zaprezentowany zostanie w przystępnej formie tabor wąskotorowy zgromadzony w Sochaczewie, dzieje kolejnictwa, zagadnienia związane z bezpieczeństwem na kolei oraz ekologią i pobliską Puszczą Kampinoską. Zajęcia prowadzone będą w zabytkowym, ale ogrzewanym wagonie osobowym, sali edukacyjnej oraz na terenie skansenu, gdzie między innymi odbędzie się gra terenowa oraz ognisko.

Zapisy i informacje: Centrum Edukacyjno-Turystyczne przy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie ul. Licealna 18
wtorek – piątek w godzinach 9:00-17:00 tel.: +48 517 229 643
e-mail: centrum@stacjamuzeum.pl

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.stacjamuzeum.pl w zakładce Edukacja.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009