Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Przedsiębiorcze kobiety zapraszamy do Makowa Mazowieckiego

04.09.2018

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie, Oddział Ostrołęka serdecznie zaprasza do udziału w konferencji pn. „Kobieta przedsiębiorcza na obszarach wiejskich”. Hasło przewodnie konferencji: „Produkcja żywności z gospodarstwa”.

Spotkanie odbędzie się 26 września 2018 r. (środa) w godzinach 9.00 - 14.30 w domu weselnym „PIAST” w Makowie Mazowieckim przy ul. Moniuszki 59.

Konferencja odbędzie się w ramach operacji pt. „Kobieta przedsiębiorcza na obszarach wiejskich” realizowanej w ramach Planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Planu operacyjnego na lata 2018-2019.

Przedsięwzięcie adresowane jest do mieszkańców obszarów wiejskich północno-wschodniego Mazowsza (teren powiatów: makowskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego), a w szczególności przedstawicielek kół gospodyń wiejskich, członków lokalnych stowarzyszeń i grup działania, wytwórców produktów tradycyjnych, lokalnych producentów żywności, rolników ekologicznych, młodzieży wiejskiej, przedstawicieli samorządów lokalnych i innych osób zainteresowanych przedsiębiorczością na obszarach wiejskich, w tym doradców rolniczych.

Głównym celem konferencji jest przeszkolenie mieszkańców obszarów wiejskich, w szczególności kobiet, w zakresie przedsiębiorczości, poprzez uzupełnienie wiedzy z zakresu możliwości legalnej produkcji i sprzedaży żywności z gospodarstwa w świetle zmieniających się przepisów prawa wraz ze wskazaniem dobrych praktyk (w tym z zakresu wprowadzania do obrotu produktów certyfikowanych w ramach systemów jakości) i nowych możliwości dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Partnerzy: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Kurpsie Razem" i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Zaścianek Mazowsza".

Ramowy program konferencji:

  • Rejestracja uczestników, serwis kawowy
  • Rozpoczęcie konferencji, wprowadzenie - Bogdan Bagiński – dyrektor MODR Oddział Ostrołęka
  • "Czy warto współpracować?” - Lidia Napiórkowska – Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Ostrołęka
  • „Jak produkować i sprzedawać żywność z gospodarstwa?” - Maciej Szymanowski – „U Maciejowej” Maciej Szymanowski
  • Przerwa, serwis kawowy
  • „Jak się zorganizować?” - Jan Czaja -  Jan Czaja CONSULTING
  • „Gdzie szukać środków finansowych?” - Anna Śniadach - Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Ostrołęka
  • Dyskusja i podsumowanie
  • Obiad

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o kontakt z organizatorem: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie, Oddział Ostrołęka, ul. Targowa 4, 07-410 Ostrołęka, tel./fax 29 760 03 69, e-mail: sekretariat.ostroleka@modr.mazowsze.pl.

Osoba do kontaktu: Andrzej Niedźwiedzki,  tel. 29 769 49 61, e-mail: andrzej.niedzwiedzki@modr.mazowsze.pl.

Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych: www.mazowieckie.ksow.pl, gdzie można znaleźć informacje o bieżących inicjatywach, działaniach PROW 2014-2020, wsparciu KSOW oraz www.ksow.pl, gdzie można zarejestrować się, jako Partner KSOW.

ZAPRASZAMY

Opracowanie: Andrzej Niedźwiedzki, MODR Oddział Ostrołęka


                   LogotypyPortale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009