Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Kurpiowskie Targi Rolnicze

07.09.2018

16 września 2018 r. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Ostrołęka wspólnie ze starostwem powiatowym w Ostrołęce oraz prezydentem Ostrołęki zapraszają na Kurpiowskie Targi Rolnicze, nad którymi honorowy patronat objął wojewoda mazowiecki.

To impreza adresowana zarówno do rolników, mieszkańców wsi i miast, ale przede wszystkim do miłośników i pasjonatów sztuki ludowej, regionalnej kuchni, wszystkich osób zafascynowanych niepowtarzalną kulturą kurpiowskiej ziemi. W programie jak co roku znajdzie się oferta producentów pojazdów, maszyn i urządzeń rolniczych. Na targowych stoiskach będzie można kupić nasiona oraz rozsady drzew i krzewów owocowych, a także zapoznać się z bogatą ofertą regionalnego pszczelarstwa. Nie zabraknie występów ludowych zespołów artystycznych oraz konkursów. Podczas imprezy odbędzie się  konkurs wiedzy o rolnictwie ekologicznym i kulturze regionu kurpiowskiego oraz na „Najlepszego Dojarza Kurpiowskich Targów Rolniczych” o puchar dyrektora MODR. Dla uczestników Targów będzie czekał Katalog Gospodarstw Agroturystycznych i Twórców Ludowych, który powstał z myślą o wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z ciekawej oferty wypoczynku na terenie północno-wschodniego Mazowsza i zapoznać się z lokalnym folklorem.

Operacja jest realizowana w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, Planu operacyjnego na lata 2018-2019, konkurs nr 2/2018 - Działanie 10: Organizacja i udział w targach, wystawach tematycznych na rzecz prezentacji osiągnięć i promocji polskiej wsi w kraju i za granicą.

Dwunasta edycja Kurpiowskich Targów Rolniczych odbędzie się przy ul. Mikołaja Kopernika 7 – scena i plac DH „Kupiec” oraz parking ul. gen. Ignacego Prądzyńskiego w godzinach 10:00-18:00. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 13:00.

Serdecznie zapraszamy! 

Do pobrania:

Regulamin Kurpiowskich Targów Rolniczych

Karta Zgłoszenia

Program Kurpiowskich Targów Rolniczych

Regulamin konkursu wiedzy o rolnictwie ekologicznym i kulturze regionu kurpiowskiego

                plakat


                    Logotypy


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009